Arysto na stanowisku….część 2

.

UWAGA

Pod koniec tego wpisu nowe dane z 23 marca…

*****************************************************

    

     Zimno. To bardzo dobry czas na intensywne palenie. Kontynuujemy testy Arysto, bo w kolejce już następny kandydat… Przyjechały Hitze….będzie palenie na dwóch stanowiskach.

Ten maluch z lewej strony wygląda na coś fajnego  dla ludzi którzy mają mało miejsca w salonie.

Ale…..wracamy do Arysto. Dziś fotorelacja z testu  oszołoma. Tym, którzy nie wiedzą co to, przypominam: TEST OSZOŁOMA, to palenie niezgodne z instrukcją obsługi czy zaleceniami producenta. Ładujemy drobny opał do pełna i palimy z przepustnicami otwartymi do oporu!  Prawdę powiedziawszy, wkład kominkowy może mieś certyfikat z Paryż albo Londynu, złoty medal z Poznania czy Frankfurtu, marketingowe zachwyty z radia lub telewizji….nic to, jak padnie na testach oszołoma. Albo się coś nadaje do palenia, albo lepiej przerobić na akwarium…. Ja już wiem jak było, a wy pooglądajcie 🙂

Solidny wkład. Wkład w którym blachy łączone są spawami, a nie tzw. "heftami" ( czyli spawami punktowymi często uzupełnianymi czarnym silikonem – nawet w renomowanych firmach! ). Bez większych obaw i emocji przystępowałem do tego sprawdzianu. Wystarczy dotknąć  urządzenia, postukać w solidną blachę, otworzyć i zamknąć drzwi, posłuchać jaki dźwięk wydają…Te drzwi otwarte w najgorszym momencie, podczas rozgrzania do prawie 800 o C (efekt potęguje podwójna szyba – energia zostaje w środku!) , można zamknąć bez problemu. Nie zawsze było to możliwe podczas testów innych urządzeń…

 

.

*******************************************************************************

Dopisane.23 marca 2017

*****************************

Kolejna porcja zdjęć i wiadomości z placu boju. Powoli dobiega końca długotrwały test wkładu w sytuacji, powiedzmy, ekstremalnej. Bez szwanku taki test przeżyło niewiele wkładów kominkowych produkowanych seryjnie. Urządzenie zostało zamknięte "na głucho". Bez kratek, bez wentylacji…W hypokaustcznej obudowie z płyt krzemianowo wapniowych. Przy okazji testuję dwa nowe gatunki płyt, od kolejnych importerów…

Wkrótce zakończone zostaną testy w zabudowie bez wentylacji. Pojawi się oczywiście relacja…

.



14 komentarzy do “Arysto na stanowisku….część 2”

  • Ponieważ właśnie zaczynam osobistą przygodę z kominkiem, dlatego dopiero teraz trafiłem w Pańskie progi, a tu zapowiedź testu wkładu z firmy, o której myślę:) W najbliższych dniach chcę podjąć decyzję (myślę o Albero 16 S.H.) więc z niecierpliwością czekam na Pański test. Kiedy można się do spodziewać? I przy okazji dzięki za dotychczasowe wpisy na blogu – już wiele informacji przyswoiłem 🙂 Pozdrawiam!

    • Test trwa i będzie trwał jeszcze jakiś czas. Jego wyniki i swoje spostrzeżenia przekazuję na bieżąco. W tym i w poprzednim wpisie (część 1). Nie śpieszę się z testami, bo nie są to testy na zamówienie, za które firma płaci i oczekuje wyników…To moje hobby. Do końca sezonu pewnie się poprzyglądam… 🙂

  • nobo:

    Witam P. Piotrze,
    czy byłby Pan uprzejmy podać, co to za konkretny model Arysto? Przymierzam się do zakupu wkładu kominkowego i cieszę się, że trafiłem na Pana blog, super sprawa i kawał dobrej roboty, gratuluję 😉

  • Piotr Butra:

    Witam  P. Piotrze.
    Jestem pod wrażeniem Pana dokonań !  Jestem w trakcie szukania  kominka. Test mimo ,że nie dokończony zrobił na mnie b. pozytywne wrażenie. moje pytanie; czy   mogę założyć ,że  inne typy Arysto   np. 10  /450/
    wypadłyby tak dobrze ja  w. testowany.Biorę  pod uwagę  i czekam z niecierpliwością  na test HITZE
    SERDECZNIE POZDRAWIAM
    Ryszard

    • Dziękuję. Być może kiedyś dojdzie do testów innych urządzeń. Tymczasem chciałbym się wypowiadać wyłącznie o tych, w których palę…W kolejce czeka Hitze.

  • Witam!
    Kiedy mogę spodziewać się wyników testu HITZE.
    Jestem przed wyborem  testowanym już ARYSTO  a HITZE.
    Pozdrawiam serdecznie
    Ryszard

    • Testy trwają…Najpierw dokończę opisy Arysto. Potem pojawi się nowy wpis na temat Hitze. Dopóki zimno, palimy ile wlezie, nie śpiesząc się z wnioskami. 🙂

  • Panie Piotrze!
    Zaproponowano mi  kominek MBZ 13. SALON 38 m dwa pokoje  po 16m wiatrołap 5m *rozprowadzenie" na poddaszu. zUWAGI NA WIĘKSZE ROZMIARY SZYBY  kominka MBM 15 TAKI CHCIAŁBYM KUPIć.
     monter. mi go odradza z uwagi na  moc deklarowaną producenta 19 kw. czy ma rację . zakładam palenie w mrozy raczej ciągłe.
    serdecznie pozdrawiam!

    • Do ogrzewania (palenia ciągłego w mrozy), nie stosowałbym żadnego wkładu, tylko palenisko. To rodzaj urządzenia grzewczego o bardziej wytrzymałej konstrukcji i bardziej przydatnego do wspomnianych celów. Można na jego bazie wykonać piecokominek, który oprócz dobrej, adekwatnej do potrzeb jakości, będzie też pozwalał zaoszczędzić dużo drewna. W porównaniu z wkładami kominkowymi to zwykle średnio połowa opału…

  • Witek:

    Witam.
    Gratuluje ciekawego bloga i hobby i że chce pan się dzielić z innymi. Jestem zainteresowany kupnem wkładu kominkowego Arysto A10P 750 450/45 DJ. Czy wg Pana warto jest kupić ten właśnie wkład czy może jest coś równie dobrego w lepszej cenie? Czy ogólnie marka Arysto ma dobrej jakości produkty czy akurat model testowany przez Pana?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam,
    Witek

    • Nie znam wszystkich produktów Arysto tak dobrze, jak wkład który nadal testuję. Przyglądając się jednak tym produktom tu i tam, jak i na bazie doświadczeń z testowanym egzemplarzem, mogę chyba stwierdzić, że to porządna firma. Produkt robi wrażenie solidnego, co zresztą opisałem wcześniej. Pewnie ciężko będzie znaleźć coś w podobnej cenie, bo ta przecież nie jest zbyt wysoka…

  • Michal:

    Witam,
    świetny test, rzeczowe i konstruktywne uwagi. Tego najbardziej brakuje na etapie kupna. Z informacji jakie posiadam stoimy przed wyborem albo arysto (po tym tescie widze ze kominek jest spelniajacy nasze wymagania), albo HITZE, ktory kusi duzo lepsza cena. Interesuje nas narozny panoramiczny kominek o wymiarach ok 900×470. W Hitze podoba mi sie doszczelnienie szyby. Niestety nie wiemy jak ten wklad Hitze spisuje sie w rzeczywistosci. Z opinii sklepowych dowiedzialem sie, ze akubet w hitze szybko peka, a szamot w arysto charakteryzuje sie duza wytrzymaloscia. 
    z niecierpliwoscia czekamy na testy Hitze.
    pozdrawiam
    Michal

  • Robert:

    Dzień dobry,
    Czy wyniki testów Hitze są już dostępne? Nie mogę ich znaleźć…..
    Dziękuje z góry za informacje.
    pozdrawiam
    Robert

Dodaj komentarz

Kategorie