SZKOLENIE RIWAL / PROMAT
.
PROGRAM SZCZEGÓŁOWY
DZIEŃ PIERWSZY – PIĄTEK, 27 MARCA 2015
9.00 – 10.00
Rejestracja gości, zwiedzanie kaflarni, ciasteczko na odwagę…kawa dla odważnych…
10.00 – 10.45
Prezentacja firmy PROMAT i jej produktów przeznaczonych dla branży kominkowej i zduńskiej
11.00 – 11.45
Prezentacja pracowników i Kaflarni RIWAL, jej oferty, możliwości i …
12.00 – 12.45
Złożenie pieca kaflowego z elementów poddanych panelizcji dogodnej do ich transportu. Podłączenie do komina systemowego Poujoulat. Odpalenie pieca.
13.00 – 13.45
Wprowadzenie do zasad nowoczesnej panelizacji elementów kaflowych, na przykładzie wcześniej zmontowanego pieca kaflowego. Pokaz jak używać materiałów z palety nowoczesnego zduństwa.
14.00 -15.00 – OBIAD
15.00 – 15.45
Panel trochę innowacyjny – część I
Budowa piecokominka w technologii zduństwa "bardzo nowoczesnego", z użyciem systemu Promafour, ceramiki Riwal, techniki piecowej Lechma, elektroniki Tatarek.
16.00 -16.45
Panel trochę innowacyjny – część II
17.00 – 17.45
Panel trochę innowacyjny – część III, z podłączeniem do komina PEKABET i odpaleniem urządzenia.
18.00 – 19.00
Dokładanie do pieca pierwszego, drugiego, no i trzeciego. Pilnujemy żeby nie wygasło…nie tylko w piecu….
20.00
Kolacja w hotelu, gry planszowe…
DZIEŃ DRUGI – SOBOTA, 28 MARCA 2015
9.00 – 9.30
Prezentacja firmy POUJOULAT, producenta stalowych kominów systemowych i akcesoriów kominowych, przedstawienie oferty
9.30 – 10.00
Prezentacja firmy PEKABET, producenta ceramicznych kominów systemowych i akcesoriów kominowych, przedstawienie oferty
10.15 – 11.00
Holzli, kompaktowa oferta piecyka szamotowego z oferty producenta szamotu WOLFSHOEHE. Prezentacja firmy i elementów piecyka z drzwiami niemieckimi i polskiej produkcji
11.15 – 12.00
Praktyczne zajęcia z budowy piecyka szamotowego, z obudową szamotową. Prezentacja możliwości wykończenia
12.15 – 13.00
Czas na wybrane zagadnienia, budzące największe zainteresowanie słuchaczy. Zajęcia praktyczne.
13.15 – 14.00
SZKOLENIE / WARSZTATY, HOTEL Z 17 / 28 MARCA I POSIŁKI SĄ BEZPŁATNE.
Warunki uczestnictwa w szkoleniu.
1. Rejestracja pod mailem: biuro@kominki-batura.pl, lub pod faxem: 67 26 20 817.
2. Wpłata wadium 150 zł na konto podane w potwierdzeniu rejestracji. Wadium zwracam pierwszego dnia szkolenia. Warunkiem zwrotu, jest skorzystanie z darmowego szkolenia.
3. Dobry humor i trochę chęci do posmarowania cegły klejem…
ZAPRASZAMY!
.
.
Bardzo dobrze, że są organizowane takie szkolenia. Osób zajmujących się budowaniem kominków jest coraz mniej niestety 🙁
Witam
A czy ktoś obudowyał kominek stalowy powiedzmy np Nadia 12kw lub np Hajduk Volkano 14kw samymi płytami PROMAFOUR 12 lub 15mm i czy to zdaje egzamin czy czasem płyty się nie nagrzewają zbytnio???.
Bo z video firmy to wygląda że te płyty można stosować bez izolacji ale do wkładó gazowych i i wszystko musi być dobrze zaizolowane wkład i rura spalinowa też.
Może ktoś z blogowiczów już przeprowadzał takie instalacje i ma dośwaidczenie będe wdzięczny za odp.
Pozdrawiam
Polecam wpis: https://blog.kominki-batura.pl/szkolenie-po-budmie-i/
Film o którym mówisz, został ostro skrytykowany i w zasadzie nie wiem dlaczego jeszcze nie został wycofany. Zawiera błędy, które wkradły się podczas nie do końca przemyślanej jego realizacji i późniejszej publikacji. Kominek budowany na filmie, był zamówieniem (belgijskiego) klienta, któremu zależało na takim a nie innym wykonaniu. Izolacja tam użyta nie jest konieczna.
Widziałem ten link. Tam wygląda to tak jak wolnostojący piec wykonany z płyt PROMAFOUR pozostaje go tylko obłożyć płytkami albo kaflami i mamy elegancki piec wolnostojący
Czyli bazując na płycie PromaFOUR, można powiedzieć, że dalsze stosowanie płyt wapienno krzemianowych itp. przy zabudowie wkładów mija się z celem, oprócz ochrony ścian i sufitów. Te muszą być dobrze zabezpieczone (np ścianki działowe i sufity wykonane z konstrukcji drewnianej lub murowanej).
Reszta zabudowy czyli ścianki wychodzące bezpośrednio na pomieszczenie mogą być wykonane jedynie przy użyciu płyty PROMAFOUR bez ryzyka niebezpiecznego nagrzania się takiej konstrukcji?
Podam konkrety przypadek:
Wkład NADIA 12kw – ściana tylna murowana, sufit drewniany. Proponuję takie wykonanie –
ściana tylna zabezpieczam PROMASIL 1000L 30mm, sufit tak samo, jakieś 60cm niżej od sufitu robię przegrodę z PROMASIL 1000L 30mm, tak żeby powstała komora dekompresyj nad wkładem.
Na filmie niema żadnej komory dekompresyjnej, ale w przypadku stropu drewnianego to chyba niebezpieczne, tylko sama izolacja?
Niżej jest wkład i wszystko od podłogi do sufitu (ściany: prawa, frontowa i lewa ) zabudowuje płytą PROMAFOUR bez żadnej dodatkowej izolacji.
Przepraszam za może drętwe pytania, ale od niedawna zajmuje się instalacją wkładów więc lepiej zapytać. Akurat pojawił się ten nowy materiał z PROMATU…
Serdecznie dziękuje
Karolu.
Zamieściłem Twój komentarz, mimo tragicznej pisowni. Poprawiłem, ale na przyszłość proszę o więcej dbałości w pisaniu po polsku.:)
Zamieściłem go, bo to ciekawy "przypadek". Z jednej strony cieszy mnie fakt, że pytasz. Z drugiej zaś, trochę przeraża podejmowanie się wykonywania tak trudnego i niebezpiecznego zawodu bazując tylko na wiedzy z internetu. Mam nadzieję, że poniesiesz trud zdobycia wiedzy nie tylko tą drogą. Wyjdzie to na dobre zarówno Tobie, jaki Twoim klientom.
Na zachętę dodam, że rozumujesz prawidłowo. Zarówno w kwestii zabezpieczeń konstrukcji drewnianych, jak i płyt Promafour. Służę pomocą, jeśli będziesz chciał popracować nad swoim rozwojem. Do dyspozycji masz moja szkołę, jak i pomoc w znalezieniu innych form zdobywania wiedzy.
Witam mam ciekawy problem wkład dwustronny spartherm z grawitacyjnym dystrybutorem powietrza.
Komin systemowy dwuścienny będzie wyprowadzony bezpośredni przez sufit i tu zaczął się problem po przewierceniu dziury na komin inżynier powiedział, że płyta żerańska musi być podparta po prawej i lewej stronie wkładu.
Zamiast murować to ze standardowych bloczków zaproponowałem żeby wykonać to z bloczków akumulacyjnych tak żeby gromadzić ciepło w pomieszczeni jest też tzw. sufit podwieszony, więc mam pytanie czy jak na wysokości ok 20cm pod tym sufitem wykonam warstwę izolacyjną tak żeby oddzielić część bloczków od sufitu i nie dopuścić do przenikania ciepła ponad podwieszony sufit to będzie dobrze następie wykonam przegrodę z płyt promasil 1000l żeby ciepło nie uciekało wyżej?.
Całość zamierzam obudować płytami promafour 12mm z prawej strony wykonać chce kolumnę na składanie drewna w bezpośrednim kontakcie z płytami promafour czy nie będzie za gorąco dla złożonego tak drewna?
Czy lepiej obłożyć całość płytami promasil 1000l i poszpachlować
W obu przypadkach będzie kratka wentylacjna pod i nad wkładem oprudz przewodów rozprowadzających ciepło.
Jak będzie jakieś szkolenie z Promat to proszę o info
Pozdrawiam
Karol