SZKOLENIE RIWAL / PROMAT

.

PROGRAM  SZCZEGÓŁOWY

DZIEŃ  PIERWSZY –  PIĄTEK, 27 MARCA 2015

 

9.00 – 10.00

Rejestracja gości, zwiedzanie kaflarni, ciasteczko na odwagę…kawa dla odważnych…

10.00 – 10.45

Prezentacja firmy PROMAT i jej produktów przeznaczonych dla branży kominkowej i zduńskiej

11.00 – 11.45

Prezentacja pracowników i Kaflarni RIWAL, jej oferty, możliwości i …

12.00 – 12.45

Złożenie pieca kaflowego z elementów poddanych panelizcji dogodnej do ich transportu. Podłączenie do komina systemowego Poujoulat. Odpalenie pieca.

13.00 – 13.45

Wprowadzenie do zasad nowoczesnej panelizacji elementów kaflowych, na przykładzie wcześniej zmontowanego pieca kaflowego. Pokaz jak używać materiałów z palety nowoczesnego zduństwa.

 

14.00 -15.00  –  OBIAD

 

15.00 – 15.45

Panel trochę innowacyjny – część I

Budowa piecokominka w technologii zduństwa "bardzo nowoczesnego", z użyciem systemu Promafour, ceramiki Riwal, techniki piecowej Lechma, elektroniki Tatarek.

16.00 -16.45

Panel trochę innowacyjny – część II

17.00 – 17.45

Panel trochę innowacyjny – część III, z podłączeniem do komina PEKABET i odpaleniem urządzenia.

18.00 – 19.00

Dokładanie do pieca pierwszego, drugiego, no i trzeciego. Pilnujemy żeby nie wygasło…nie tylko w piecu….

20.00

Kolacja w hotelu, gry planszowe…

 

DZIEŃ  DRUGI  –  SOBOTA, 28 MARCA 2015

 

9.00 – 9.30

Prezentacja firmy POUJOULAT, producenta stalowych kominów systemowych i akcesoriów kominowych, przedstawienie oferty

9.30 – 10.00

Prezentacja firmy PEKABET, producenta ceramicznych kominów systemowych i akcesoriów kominowych, przedstawienie oferty

10.15 – 11.00

Holzli, kompaktowa oferta piecyka szamotowego z oferty producenta szamotu WOLFSHOEHE. Prezentacja firmy i elementów piecyka z drzwiami niemieckimi i polskiej produkcji

11.15 – 12.00

Praktyczne zajęcia z budowy piecyka szamotowego, z obudową szamotową. Prezentacja możliwości wykończenia

12.15 – 13.00

Czas na wybrane zagadnienia, budzące największe zainteresowanie słuchaczy. Zajęcia praktyczne.

13.15 – 14.00

 

SZKOLENIE / WARSZTATY, HOTEL Z 17 / 28 MARCA I POSIŁKI SĄ BEZPŁATNE.

Warunki uczestnictwa w szkoleniu.

1. Rejestracja pod mailem: biuro@kominki-batura.pl, lub pod faxem: 67 26 20 817.

2. Wpłata wadium 150 zł na konto podane w potwierdzeniu rejestracji. Wadium zwracam pierwszego dnia szkolenia. Warunkiem zwrotu, jest skorzystanie z darmowego szkolenia.

3. Dobry humor i trochę chęci do posmarowania cegły klejem…

 

ZAPRASZAMY!

.

.6 komentarzy do “SZKOLENIE RIWAL / PROMAT”

 • Bardzo dobrze, że są organizowane takie szkolenia. Osób zajmujących się budowaniem kominków jest coraz mniej niestety 🙁

 • Karl:

  Witam
  A czy ktoś obudowyał kominek stalowy powiedzmy np Nadia 12kw lub np Hajduk Volkano 14kw samymi płytami PROMAFOUR 12 lub 15mm i czy to zdaje egzamin czy czasem płyty się nie nagrzewają zbytnio???.
  Bo z video firmy to wygląda że te płyty można stosować bez izolacji ale do wkładó gazowych i i wszystko musi być dobrze zaizolowane wkład i rura spalinowa też.
   
  Może ktoś z blogowiczów już przeprowadzał takie instalacje i ma dośwaidczenie będe wdzięczny za odp.
   
  Pozdrawiam

 • admin:

  Polecam wpis: https://blog.kominki-batura.pl/szkolenie-po-budmie-i/

   

  Film o którym mówisz, został ostro skrytykowany i w zasadzie nie wiem dlaczego jeszcze nie został wycofany. Zawiera błędy, które wkradły się podczas nie do końca przemyślanej jego realizacji i późniejszej publikacji. Kominek budowany na filmie, był zamówieniem (belgijskiego) klienta, któremu zależało na takim a nie innym wykonaniu. Izolacja tam użyta nie jest konieczna.

 • Karol:

  Widziałem ten link. Tam wygląda to tak jak wolnostojący piec wykonany z płyt PROMAFOUR pozostaje go tylko obłożyć płytkami albo kaflami i mamy elegancki piec wolnostojący
  Czyli bazując na płycie PromaFOUR, można powiedzieć, że dalsze stosowanie płyt wapienno krzemianowych itp. przy zabudowie wkładów mija się z celem, oprócz ochrony ścian i sufitów. Te muszą być dobrze zabezpieczone (np ścianki działowe i sufity wykonane z konstrukcji drewnianej lub murowanej).
  Reszta zabudowy czyli ścianki wychodzące bezpośrednio na pomieszczenie mogą być wykonane jedynie przy użyciu płyty PROMAFOUR bez ryzyka niebezpiecznego nagrzania się takiej konstrukcji?

  Podam konkrety przypadek:
  Wkład NADIA 12kw – ściana tylna murowana, sufit drewniany. Proponuję takie wykonanie –
  ściana tylna zabezpieczam PROMASIL 1000L 30mm, sufit tak samo, jakieś 60cm niżej od sufitu robię przegrodę z PROMASIL 1000L 30mm, tak żeby powstała komora dekompresyj nad wkładem.
  Na filmie niema żadnej komory dekompresyjnej, ale w przypadku stropu drewnianego to chyba niebezpieczne, tylko sama izolacja?
  Niżej jest wkład i wszystko od podłogi do sufitu (ściany: prawa, frontowa i lewa ) zabudowuje płytą PROMAFOUR bez żadnej dodatkowej izolacji.
  Przepraszam za może drętwe pytania, ale od niedawna zajmuje się instalacją wkładów więc lepiej zapytać. Akurat pojawił się ten nowy materiał z PROMATU…
  Serdecznie dziękuje

 • admin:

  Karolu.

  Zamieściłem Twój komentarz, mimo tragicznej pisowni. Poprawiłem, ale na przyszłość proszę o więcej dbałości w pisaniu po polsku.:)

   

  Zamieściłem go, bo to ciekawy "przypadek". Z jednej strony cieszy mnie fakt, że pytasz. Z drugiej zaś, trochę przeraża podejmowanie się wykonywania tak trudnego i niebezpiecznego zawodu bazując tylko na wiedzy z internetu. Mam nadzieję, że poniesiesz trud zdobycia wiedzy nie tylko tą drogą. Wyjdzie to na dobre zarówno Tobie, jaki Twoim klientom.

   

  Na zachętę dodam, że rozumujesz prawidłowo. Zarówno w kwestii zabezpieczeń konstrukcji drewnianych, jak i płyt Promafour. Służę pomocą, jeśli będziesz chciał popracować nad swoim rozwojem. Do dyspozycji masz moja szkołę, jak i pomoc w znalezieniu innych form zdobywania wiedzy.

 • Karol:

  Witam mam ciekawy problem wkład dwustronny spartherm z grawitacyjnym dystrybutorem powietrza.
  Komin systemowy dwuścienny będzie wyprowadzony bezpośredni przez sufit i tu zaczął się problem po przewierceniu dziury na komin inżynier powiedział, że płyta żerańska musi być podparta po prawej i lewej stronie wkładu.
  Zamiast murować to ze standardowych bloczków zaproponowałem żeby wykonać to z bloczków akumulacyjnych tak żeby gromadzić ciepło w pomieszczeni jest też tzw. sufit podwieszony, więc mam pytanie czy jak na wysokości ok 20cm pod tym sufitem wykonam warstwę izolacyjną tak żeby oddzielić część bloczków od sufitu i nie dopuścić do przenikania ciepła ponad podwieszony sufit to będzie dobrze następie wykonam przegrodę z płyt promasil 1000l żeby ciepło nie uciekało wyżej?.
  Całość zamierzam obudować płytami promafour 12mm z prawej strony wykonać chce kolumnę na składanie drewna w bezpośrednim kontakcie z płytami promafour czy nie będzie za gorąco dla złożonego tak drewna?
  Czy lepiej obłożyć całość płytami promasil 1000l i poszpachlować
  W obu przypadkach będzie kratka wentylacjna pod i nad wkładem oprudz przewodów rozprowadzających ciepło.
  Jak będzie jakieś szkolenie z  Promat to proszę o info
  Pozdrawiam
   
  Karol

Dodaj komentarz